Компресори поршневого типу — розповсюджене обладнання для виробництва стисненого повітря. Їх принцип роботи заснований на поворотно-поступальному русі поршня, який рухається шатуном, який з'єднується з колінчастим валом.
Конструкція поршневого компресора
Поршневой компресор включає декілька основних елементів:
- поршневий блок;
- ресивер (повітрозабірник);
- платформа;
- телепресостат;
- електродвигун зі шківом;
- клинові ремені, захисна огорожа;
- манометр;
- повітряник скидання тиску;
- нагнітальний повітропровід;
- кран;
- клапан зливу конденсату;
- колеса;
- амортизатори.
Поршневий блок має повітряне охолодження. Змащування поверхонь деталей пристрою виконується розбризкуванням олії, що перешкоджає зносу комплектуючих через тертя. Заливка масла виконується через отвір у картері, злив — через отвір у його днищі, що закривається пробкою.
Ресівер збирає стиснене повітря, усуває пульсації тиску, сприяє відокремленню конденсату та олії. Він одночасно служить корпусом, де змонтовано складові елементи компресора. Ресівер має штуцер для встановлення телепресостату, зворотного клапана, крана зливу конденсату, запобіжного обладнання та кронштейнів.
Платформа призначена для монтажу поршневого блоку, двигуна, клинопасової передачі та захисного огородження.
Електродвигун необхідний для приведення компресора в дію. Телепресостат забезпечує роботу пристрою в автоматичному режимі та підтримує тиск у ресивері.
Повітряник скидання тиску випускає стиснене повітря після зупинки поршневого блоку, що спрощує подальший запуск компресора.
Кран подає повітря споживачеві. Запобіжний клапан обмежує максимальний тиск у повітрозбірнику. Він відрегульований на тиск відкривання, який не більше ніж на 10% перевищує тиск нагнітання.
Зворотний клапан подає стиснене повітря у напрямку від поршневого блоку до ресивера.
Кран зливу конденсату служить для видалення конденсату з повітрозабірника. Манометр призначений для контролю тиску у ресивері.
Класифікація поршневих компресорів:
- одинарної та подвійної дії — кількість циклів стиснення при одному зворотно-поступальному русі поршня;
- одно-, дво- та багатоступінчасті — вибір механізму залежить від вимог до охолодження стисненого повітря;
- горизонтальні або вертикальні — з розміщення циліндрів;
- масляні та безмасляні — методом зниження сили тертя;
- за кількістю циліндрів.
Сфера застосування
Поршневий блок стиснення — порівняно проста система, яка зручна в обслуговуванні, відрізняється високою надійністю, мінімізує кількість необхідних витратних матеріалів. Недоліки конструкції: відсутність холостого ходу та високий вміст олії у стислому повітрі.
Компресори поршневого типу зазвичай використовуються на підприємствах з непостійною витратою стисненого повітря — до 1500 л/хв. Такі агрегати застосовуються у машинобудуванні, холодильній промисловості, текстильному виробництві.
У компресійних мережах це обладнання необхідне як короткочасна підтримка — включається лише у моменти пікового навантаження. У цих випадках використання контролюється системами автоматизованого керування або відео.
Компанія «ТИСК та ЛІДЕР» продає поршневі компресори різної потужності з доставкою по всій Україні.