Що таке компресорний ресивер? Це герметична ємність для стисненого повітря, яка стабілізує тиск у пневмосистемі. Такі повітрозбірники відносяться до додаткового обладнання та застосовуються для побутових та промислових компресорів.

Ресівер забезпечує рівномірну подачу повітря. Він накопичує його та знижує пікові навантаження при підключенні відразу кількох споживачів. Пристрій також знижує вібрацію двигуна, охолоджує стиснене повітря та очищає його від конденсату.

Особливості роботи ресивера для компресора

Конструкція ресивера включає:

  • герметична ємність зі стисненим повітрям;
  • запобіжний клапан — призначений для наповнення робочого середовища при перевищенні необхідних параметрів тиску;
  • манометр — для контролю тиску в повітрозбірнику;
  • кран — для видалення конденсату;
  • патрубки входу та виходу — з'єднують ресивер з компресором та пневмосистемою.

По вхідному патрубку стиснене компресором повітря надходить у ємність, де досягає потрібного тиску. При цьому зайва волога осідає на стінках у вигляді конденсату, що забезпечує додаткове осушення.

Потім стиснене повітря через вихідний патрубок подається до пневмосистеми підприємства або на підключений до ресивера пневматичний інструмент. Повітрозбірник підходить для використання з різними видами компресорів: поршневими, гвинтовими, спіральними.

Переваги ресивера:

  • осушення — пристрій видаляє частково конденсат зі стисненого повітря, внаслідок чого знижується корозія пневмосистеми;
  • створення резерву стисненого повітря — забезпечується стабільна подача робочого середовища всім споживачам під час пікових навантажень;
  • скорочення кількості включення та вимкнення — значно знижується зношування агрегату;
  • компенсація пульсацій у системі — забезпечується рівномірне надходження стисненого повітря до мережі.

При діяльності поршневих агрегатів робоче середовище подається не рівномірно, а імпульсно. Для вирішення цієї проблеми установку оснащують повітронакопичувачем, який усуває пульсації.

Види ресиверів для компресорів

Ресивери компресорів бувають вертикальними або горизонтальними. Перший тип більш затребуваний. Він характеризується компактністю та сприяє раціональному використанню виробничої площі.

Всі ресивери підключаються паралельно або послідовно. Паралельний метод монтажу забезпечує високу ремонтопридатність системи. При несправності одного з ресиверів його відключають для ремонту чи заміни. Цей метод забезпечує високу пропускну здатність повітрозабірників.

При послідовному з'єднанні робоче середовище додатково очищається від домішок олії та вологи. На пропускну здатність впливає сумарний опір повітрозабірників.

Критерії вибору ресіверів

При виборі моделі слід враховувати наступне:

  • обсяг — чим потужніший агрегат, тим більша ємність повітрозабірника;
  • тиск — для використання в побуті зазвичай достатньо ємності, яка розрахована на стиск повітря під тиском до 10 бар, для підприємств призначені моделі з параметром 16 бар;
  • пропускна здатність — визначається потребою у стиснутому газі.

Компанія «ТИСК та ЛІДЕР» продає сертифіковані компресори з ресиверами різних обсягів із оперативною доставкою по Україні. Ми — єдиний виробник обладнання цього типу в країні, який проектує пневмосистеми для підприємств різних галузей діяльності.