Якщо виробництві працює устаткування , яке нагрівається під час експлуатації, використовуються спеціальні охолоджувальні комплекси. Одним з них є чилер ( chiller ). Його застосовують як холодильний комплекс на виробничій лінії або для окремих компонентів. Випускається безліч видів чилерів , що відрізняються експлуатаційними характеристиками. Купити надійне обладнання можна у компанії «ТИСК». Ми випускаємо, монтуємо та вводимо в експлуатацію промислове компресорне, охолоджувальне та пневматичне обладнання.

Що таке чилер та принцип його роботи

Чиллер – охолодний комплекс, який відводить тепло від місця підвищення температури. Він використовується для окремих компонентів верстатів та машин , а також всього приміщення. За допомогою наведених установок відводиться тепло від води та інших технологічних рідин. Система складається з наступних компонентів:

 • випарник;
 • конденсатор;
 • компресор;
 • дросель.

У кожному з наведених компонентів є холодоагент. Спочатку він потрапляє у випарник, де рідина нагрівається та стає газом. У такому вигляді холодоагент надходить у конденсатор, де тиск збільшується. Звідси надлишок теплоти відводиться за допомогою води чи повітря .

Хладагент знову стає рідким і надходить у дросель . Це клапан, який дозує кількість фреону охолоджувача . Так знижується тиск і процес усередині установки починається наново.

Різновиди чилерів

Ціна даного пристрою залежить від його типу та конструкції . Випускаються охолоджувальні установки для промисловості з різною потужністю, пристроєм, сферою застосування.

По призначенню

У нашій компанії можна замовити охолоджувальне обладнання для невеликих та великих виробництв різних галузей. За призначенням представлена техніка буває таких видів:

 • Парокомпенсатори. Працюють на підприємствах, де можна підключити техніку до електрики. Усередині циркулює звичайний фреон, як і інших кондиціонуючих пристроях.
 • Абсорбційні. Для охолодження використовується енергія перегрітої пари або гарячої води.

Перелічені моделі широко використовуються на підприємствах України .

За варіантами конструкції

Залежно від особливостей конструкції, виникають моноблочні пристрої і техніка з виносним конденсатором. Вибір залежить від особливостей монтажу та експлуатації.

За типом охолодження

За цим критерієм виділяють такі категорії:

 • Водяні . Це економічне обладнання, яке не потребує великих енерговитрат. Water chiller має менший розмір. Недоліком водоохолодних конструкцій є обов'язкове підключення до відведення водопостачання.
 • Повітряні . Це проста в експлуатації техніка, яка коштує дешевше , ніж водяні моделі.

Основним фактором вибору є ціна та особливості експлуатації.

Сфери застосування чилерів

розглядається , використовується в багатьох галузях промисловості. Основними напрямками, де використовується охолоджувальна техніка, є:

 • харчова промисловість та переробка;
 • металообробка;
 • сталеливарна галузь;
 • охолодження виробничих приміщень

Зниження нагрівання дозволяє продовжити термін експлуатації механізмів та вузлів. Виробничі процеси виконуються за допустимих умов, що дозволяє виготовляти продукцію високої якості.

Підбір промислового чиллера для охолодження води

При виборі чиллера враховуються потужність та продуктивність установки. Вона повинна виробляти достатню кількість холоду відповідно до особливостей виробничого процесу. Також важливо врахувати особливості та розмір конструкції, рекомендації щодо обслуговування.

Чому варто звернутись до нас?

Наша компанія – відомий виробник компресорного та охолоджувального обладнання. Ми проектуємо та виготовляємо установки на власному виробництві. Наші майстри встановлюють, вводять в експлуатацію та виконують сервісне обслуговування обладнання за низькою ціною . Задати питання нашим співробітникам можна за телефоном, у соцмережах або месенджері.