Повітряний компресор – техніка, що використовується для стиснення повітря, яке потім подається під тиском пневматичного обладнання. Його механізми працюють від енергії стисненого повітря. Компресор повітряний, електричний, дизельний або бензиновий використовується в різних галузях діяльності. Це незамінні пристрої для майстерень, будівельних організацій, підприємств деревообробки тощо. При виборі моделі враховують ряд факторів. Це дозволяє вибрати відповідну модель.

Опис роботи повітряного компресора

Почати варто з розгляду принципу роботи різних видів компресорів. Стискати повітря може гвинтова пара або поршень. Це визначає характеристики повітряного потоку, що спрямовується в пневмообладнання. Вибір повітряного компресора залежить від особливостей експлуатації та потреб пневматичної установки.

Устаткування різних конструкцій нагнітає повітря до заданого значення. Потім він потрапляє до ресивера. Це металевий балон, який подає повітряний потік до пневмоустановки.

Основний робочий механізм буває наступних видів:

  • Поршневий. У циліндрі лінійно переміщається робоча частина, що призводить до стиснення повітря. Він потрапляє всередину через впускний клапан та виходить через випускний. Механізм працює протягом невеликих проміжків часу, потребує перерв через перегрівання. Поршневий повітряний компресор підходить для роботи на невеликому виробництві.
  • Гвинтовий. Гвинтова пара пристрою знаходиться у масляній ванні. Під час роботи устаткування повітря надходить усередину через впускний клапан, проходить через спеціальний повітряний фільтр компресора. Потім гвинтова пара змішує повітря з олією та стискає його. Він потрапляє в сепаратор, де мастило відокремлюється і відводиться назад у масляний контур. Нагріте повітря остигає в радіаторі і подається в пневмоустановку. Гвинтовий компресор повітряний може працювати довгий час без зупинки, використовується на великих виробництвах.

У таких приладах передбачено блок автоматики, який керує ступенем стиснення. Повітряний компресор, тиск у якому підтримується на заданому користувачем рівні, має манометр. За його допомогою можна контролювати ступінь стиснення.

Як підібрати компресор за технічними параметрами?

Однією з важливих характеристик є тип двигуна повітряного компресора. Якщо двигун електричний, модель підходить для використання вдома, на фарбувальних підприємствах, на СТО. Бензиновий двигун вимагає правильного обслуговування, що використовується на підприємствах середнього розміру. Дизельні установки потужні, економічні, але коштують більше бензинових та електричних компресорів. Є ряд інших технічних параметрів, на які важливо звернути увагу при виборі.

Витрата повітря

Це одна з основних характеристик обладнання, що розглядається. Для домашньої експлуатації підійде модель із витратою повітря до 200 л/хв. Для професійного використання вибирають компресор із показниками, які відповідають потребам пневмоустановки.

Поршнева група

Витрата повітря залежить від пристрою поршневої групи, яка може складатися з 1-3 поршнів:

  • 1-поршневі – 150-200 л/хв.;
  • 2-поршневі – 210-410 л/хв.;
  • 3-поршневі – 420-520 л/хв.

Це впливає на потужність, на яку розрахована компресорна установка.

Тиск

Побутові моделі нагнітають тиск повітря в діапазоні 6-8 атм. Професійні установки підтримують тиск від 8 атм. та вище.

Обсяг ресивера

Ресівер дозволяє вмістити різний об'єм повітря. Це певна буферна установка, що знижує вібрації та пульсації повітряного потоку під час передачі його в пневмоустановку. Вибір балона роблять у залежності від потреб пневматичної установки. Об'єму має вистачати, щоб виконати роботи за один цикл. Зазвичай на невеликій СТО використовують ресивери до 100 л. Якщо потрібний ресивер для підприємства, використовують балони на 200-500 л, для яких потрібно виділяти окреме приміщення.

Час безперервної роботи

Безмасляний повітряний компресор не має примусової системи охолодження. Через це він швидко нагрівається і потребує перерв у роботі. Цього недоліку позбавлений повітряний масляний компресор. Він ефективно охолоджується під час роботи, тому може тривалий час працювати без зупинок. Але варто врахувати, що олія для повітряного компресора може частково потрапляти в повітря, яке подається в пневмоінструмент. Це робить неприпустимим використання таких компресорних установок для фарбування та інших процедур.

На що ще важливо звернути увагу при виборі компресора?

Однією з важливих характеристик компресора є тип приводу. Він може бути прямим або ремінним. Від цього залежить термін служби, потужність, продуктивність обладнання.

Коаксіальний (прямий) привід використовується тільки в поршневих доомпресорів. Статор та ротор з'єднуються безпосередньо. Тут немає маховиків, шестерень, що знижує вагу конструкції. Але прямопривідні моделі швидко нагріваються, вимагають частих зупинок у роботі.

Компресор повітряний ремінний складається з пари коліс (шківів), з'єднаних ременем. Цей принцип передачі крутного моменту використовується у гвинтових та поршневих компресорах. Ремінні конструкції не перегріваються (передбачена функція примусового охолодження), можуть працювати в умовах великих навантажень, відрізняються тривалим терміном служби та високою продуктивністю. Але це важчі моделі.

Наш асортимент

У компанії «ТИСК» можна замовити гвинтові та поршневі компресори, а також бустери та пристрої для подачі повітря для дихання. У нас продаються моделі промислового використання. Можна вибрати пристрої для невеликого СТО та великого виробничого комплексу з ремінним чи прямим типом приводу. Продуктивність компресорних установок досягає 40,8 м³/хв., а робочий тиск – до 15 бар.