Під час вибору пристрою потрібно вирішити, масляний або безмасляний компресор підходить для пневматичного інструменту. Це не менш важлива характеристика даної техніки, ніж продуктивність, витрати повітря, тиск, тривалість роботи без зупинки і т.д. Вибираючи кращі безмасляні компресори або моделі з примусовим охолодженням, враховуйте ряд факторів, про які йтиметься далі.
Конструкційні особливості пристроїв
Вибираючи найкращий масляний компресор чи безмасляну модель, потрібно розуміти принцип дії обох видів механізмів. Вони відрізняються наявністю мастила у системі. Основні особливості компресорів, що розглядаються:
- Безмасляний повітряний компресор складається з циліндра і поршня, який переміщаючись стискає повітря. Під час роботи механізму його компоненти піддаються силі тертя. Через це матеріали нагріваються. Тому безмасляні поршневі компресори потребують періодичних зупинок.
- Масляні компресори мають мастило, яке знижує тертя та ефективно відводить тепло. Це ефективне та витривале обладнання, яке може працювати довгий час без зупинки. У продажу можна зустріти компресори поршневі масляні та гвинтові моделі. Завдяки зниженню тертя техніка служить довше, на поверхнях не утворюється корозія.
Якщо в системі передбачено мастило, обов'язково використовується олія з певним складом. Випускаються олії зі збалансованим набором присадок, рівнем в'язкості.
Звідки з'являється олія в повітряній суміші компресора?
Якщо в компресорі передбачено мастило, повітря при проходженні через робочі органи контактує з олією. В'язка структура поєднується з пилом, що знижує якість вихідного повітря.
Наявність масляних суспензій у повітряному потоці не заважає роботі деяких видів пневмоінструменту (наприклад, шуруповерт). Додаткове мастило не тільки не заважає, а й покращує роботу такого обладнання.
Але в деяких випадках до якості вихідного повітря висувають високі вимоги. Наприклад, це може бути установка нанесення лакофарбового покриття. Для проведення цієї роботи неприпустиме навіть попадання невеликої кількості олії на ЛКП.
Особливості безмасляних компресорів
Такий механізм не має у конструкції мастила. Деталі рухаються за умов сухої камери.
Переваги даних компресорів:
- Повітря чисте, виключається присутність навіть невеликої кількості масляних суспензій.
- Низький рівень шуму. Щоб отримати безшумний безмасляний компресор, у конструкції передбачається вібропластина.
- Відсутні вібрації та биття під час роботи компресорної установки.
- Енергоспоживання знижено до 25-30%.
Безмасляні моделі коштують недорого, їх частіше використовують у побуті чи невеликих організаціях. Поверхні, що труться без мастила, швидше зношуються, тому ресурс подібних пристроїв менший. Продуктивність установок з олійним контуром вище.
Олійний і безолійний: порівнюємо недоліки
Компресори масляні ремінні та з прямим приводом могли б бути універсальними, якби не наявність масляних крапель у повітряному потоці. Але також таке обладнання має й інші недоліки:
- компресорна олія коштує досить дорого, вимагає періодичного доливання і заміни;
- постійно потрібно контролювати рівень масла в системі;
- складніша схема передбачає наявність додаткових деталей, що підвищує вагу та ціну компресора.
Але також слід врахувати, що безмасляні моделі служать набагато менше, не можуть похвалитися високою продуктивністю. Ці моделі потребують частих та довгих перерв, не можуть забезпечити велику кількість та тиск стисненого повітря. Знаючи про ці недоліки, ви можете прийняти правильне рішення про вибір відповідної техніки.
Олійні та безмасляні пристрої: особливості застосування
Не можна сказати, що один або інший вид компресорних установок кращий чи гірший. В одних умовах експлуатації потрібні безмасляні моделі, а в інших — олійні. При цьому варто враховувати такі фактори:
- Що планується робити за допомогою пневматичної установки.
- Яку кількість повітря повинен нагнітати компресор.
Наприклад, невеликі та прості в експлуатації моделі з прямим приводом можуть працювати безперервно протягом 10-12 хв. В іншому випадку механізм швидко вийде з ладу.
Область застосування безмасляних компресорів
Обладнання, яке не змащується маслом, ідеально підходить для наступних видів робіт:
- фарбування поверхонь невеликої площі;
- підкачування шин;
- продування деталей;
- різні процедури в стоматології та медицині;
- виробництво фармацевтичної продукції;
- харчове виробництво;
- виготовлення меблів на невеликих підприємствах.
При правильной експлуатації дане обладнання буде досить довговічним і ефективним.
Область застосування масляних компресорів
Якщо потрібно, щоб обладнання працювало довше без перерв, подавало великі обсяги стисненого повітря, використовуються масляні моделі. Вони бувають наступних типів:
- Побутові. Служать для постійної роботи протягом 20 хв. Потім техніці потрібна перерва. Це пристрої для будівельних робіт, ремонту машини та інших дій.
- Напівпрофесійні. Це прилади, які мають робочий ресурс до 5 тис. годин. Вони використовуються на невеликих та середніх виробництвах різних галузей.
- Професійні. Можуть працювати безперервно протягом доби. Це компресори для великих виробництв.
Залежно від вимог до якості повітря, передбачається комплексна система очищення потоку від масла та інших сторонніх компонентів.
Наш асортимент
У компанії «ТИСК» продаються масляні компресори з ремінним приводом. Ми продаємо моделі промислового використання продуктивністю до 40,8 м³/хв. з доставкою по всій Україні.